Bir erguvanlar vardı , pembe mi desem deli mi desem , bu ümit olmasa içimde , buralarda bir gün beklemem. necati cumalı

21 Kasım 2010 Pazar

galata

Son birkaç yıl içinde Galata Kulesi'nin çevresi bir hayli değişti.Son zamanlarda görmediyseniz eğer kendinize zaman ayırıp , ilk önce kuleye çıkıp İstanbul'un harika manzarasını kuşbakışı seyretmenizi , sonra kulenin dibindeki Ceneviz kahvesinde kahvenizi içip , çevredeki cafe ve butikleri keşfetmenizi öneririm.


İşte bu butiklerden bazıları :

Hammam 'da el yapımı zeytin , defne yağı , gliserinli  sabunlar , pamuk , ipek , keten peştemaller , havlular , bakır banyo tasları , sabunluklar , lavanta , limon kolonyaları , bornozlar , gül suyu , bakır kahve takımları , lokumluklar  satılıyor . Sahibi çok hoşsohbet bir bayan .

Galata Kulesi'nin yanındaki Camekan sokak da bulunan Art Ena uğramanızı tavsiye ettiğim bir butik. Emine Hn. yıllarca el sanatları öğretmenliği yapmış daha sonra Galata'nın ilk butiğini açmış. Kızı Neslihan Hn. gümüş tasarımcısı. İkiside çok sıcak insanlar. Butikte kendi yaptıkları iğne oyası , çanta , şapka , antika oya ve yazmalar , el dokuması şalvarlar , Mardin yöresine ait gümüş takılar , el yapımı deri ayakkabılar sergilenip , satılıyor. Gezerken çok keyif alacaksınız.el yapımı deri ayakkabılar
denedim yumuşacıklar

Kişiye özel tasarımlar  da yapılıyor

Art Ena' yı geçtikten sonra soldaki Lalay'a da mutlaka uğramalısınız. Butikteki herşey Türk malı. Peştemaller , peşkirler , havlular , yatak takımları , ipek - keçe  şapkalar , saf sabunlar , el yapımı ayakkabılar , aksesuarlar hepsi çok zevkli.

Bereket sembolü nar
evinizde bir tane bulundurun
keçe şapkalar


Aynı  sıradaki  Nes'de kıyafetin yanısıra dekoratif objeler bulabilirsiniz .


Bu sene her yerde nar var

İznik çinilerini Neslihan H.n. kendisi boyuyormuş  .Sıradaki butik Paris Texas . Bilinen tasarımcıların kıyafetleri satılıyor ,
üstelik birinci el . Çantalar ise görmeye değer.

Burası Paris Texas'ın yan tarafında bulunan butik . İçeride keçe aksesuarlar , terlikler , ipek
kırlentler var.


İpek kırlentler çok dekoratif

Keçeden yapılmış aksesuarlar

Görseller;erguvanmevsimi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı okumak beni çok mutlu ediyor . Sevgilerimle . Zeynep .
Thanks for visiting and sharing a thought with me.